-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
تولید داروی جدید برای درمان سریع هپاتیت C PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 
جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۸

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد:
تولید داروی جدید برای درمان سریع هپاتیت C


معاون وزیر بهداشت، ایران را پاکترین کشور منطقه از نظر هپاتیت C عنوان کرد و گفت: تعداد مبتلایان در ایران بیش از 300هزار نفر نیست که بیماران مبتلا به تالاسمی، هموفیلی و بیماران معتاد از گروه بزرگ مبتلایان به هپاتیتC هستند.


رضا ملک‌زاده,کبد


رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در نشست تخصصی خط مشی درمان هپاتیتC، پاسخ درمانی موثر در بالین گفت: در بین شبکه های تحقیقات متعددی که در کشور وجود دارد موفق ترین شبکه، شبکه هپاتیت است چرا که همه اعضاء با هم کار می کنند و حتی می توانند کارهای مشترک را چاپ کنند و این نشان دهنده آن است که جامعه گوارش و کبد در حال پیشرفت است.

وی افزود: باید جوان ها تلاش کنند تا این همکاری را در سطح کشور تقویت کنند تا انشاءلله در زمینه بیماری های گوارش و کبد در سطح کشور سطح سلامت افزایش یابد و مردم از خدمات بهتری برخوردار شوند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت یکی از نمونه های روشن پیشرفت علمی و تحقیقات روی سلامت را بیماری هپاتیت عنوان کرد و افزود: هپاتیتB یک روز مشکل مهم ما بود اما امروزه حتی سیروز کبد تا 80درصد خوب می شود و در افرادی که چاق نیستند تا 90 درصد نیز اتفاق می افتد.

ملک زاده به درمان ساده و راحت برای هپاتیت B و واکسیناسیون در نوزادان اشاره کرد و گفت: کمتر از دو میلیون مبتلا به هپاتیت B داریم که تشخیص آن با درمان مؤثر و بدون ضرر و با داروهای تولید داخل و هزینه ای که با بیمه انجام می شود به راحتی انجام پذیر است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه با کشف داروی جدیدی که در درمان هپاتیتC مؤثر است این امید را داریم که بتوان هپاتیتC را ظرف چند هفته درمان کرد و ان شاءلله با تولید داخلی آن دارو ظرف پنج - شش ماه آینده با قیمت مناسب در داخل کشور می توان به معالجه سریع هپاتیتC نیز امیدوار بود.

ملک زاده افزود: همه اینها نشان دهنده تأثیر پیشرفت علمی در سلامت است و ما به عنوان افراد جامعه هپاتیت باید بر اساس گایدلاین صحیح بار مالی این بیماری را برای بیمه و بیمار کم کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، به شیوع هپاتیتC در کشور مصر پرداخت و گفت: همه شما جریان واکسن آلوده و هپاتیتC در مصر را می دانید و می توان گفت بعد از مصر کشور پاکستان و سپس آذربایجان بیشتر مبتلایان به هپاتیتC را دارا هستند.

ملک زاده ایران را پاک ترین کشور در موضوع هپاتیت C عنوان کرد و گفت: تعداد مبتلایان در ایران از 300هزار نفر بیشتر نیست که بخش عمده ای از این آمار را افرادی که به بیماری های خاص از جمله تالاسمی و هموفیلی هستند، تشکیل می دهند؛ همچنین بیماران معتاد از گروه بزرگ مبتلایان به هپاتیتC هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، تصریح کرد: به دلیل تغییر شکل اعتیاد از خوراکی به تزریقی یک اپیدمی کوچک از هپاتیتC داشته ایم که متأسفانه افرادی که به آن مبتلا شده اند افراد جوانی هستند و مسئله اصلی قبل از درمان این بیماری، این است که این افراد معتاد را از اعتیاد نجات دهیم که این خود امری سخت است.

وی درمان هپاتیتC را با شیوه جدید بسیار مؤثر در کنترل این ایپدمی دانست و گفت: معتاد مخزنی از ویروس است و باعث انتقال بیماری می شود و یک باری است که در کشور وجود دارد و ما باید یک نقشه برای کنترل این افراد بکشیم.

ملک زاده استفاده از ابزارهایی مثل فیبرواسکن در پیشگیری و درمان را مؤثر ارزیابی کرد و افزود: ما می توانیم در شرایط خیلی خوب، هپاتیتC را درمان کنیم و در کنترل آن نیز گام برداریم.

منبع: جام جم
نظرات (0)