-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
گزارشی از اولین مدرسۀ بهارۀ انجمن تالاسمی ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 
چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۵

معاون درمان وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشكي گفت:برنامه هاي بسيار خوب جمهوري اسلامي در كنترل و پيشگيري بيماري تالاسمي مورد توجه مجامع بين المللي است.


"دكتر سيد حسن امامي رضوي" درآيين افتتاحيه اولين مدرسه بهاره انجمن تالاسمي ايران در سالن آمفي تئاتر هتل رامسر افزود:تمام تلاش ما در جهت حمايت كامل از بيماران خاص و افزايش طول عمر همراه با نشاط آنان مي باشد.

معاون درمان وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : کیفیت تولید دارو امسال در کشور بهبود می یابد و متخصصان ایرانی تلاش دارند با تولید دارو توسط شرکت های داخلی از واردات دارو بی نیاز شویم.


وي بيان داشت: خوشبختانه محققان و پژوهشگران در شرايط سخت تحريم با اتكا به پشتكار و غيرت در خصوص ساخت داروها به موفقيت هاي قابل تقديري رسيده اند.


وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با تولید دارو توسط شرکت های ایرانی بسیاری از مشکلات و نیازهای دارویی در داخل کشور رفع شد و علاوه بر این برنامه های حمایتی برای بیماری های خاص از جمله تالاسمی در سراسر کشور اجرا شد. اجرای این برنامه ها امسال نیز ادامه دارد.


وي اظهار داشت: ايجاد مراكز جامع حمايت از بيماران خاص از برنامه هاي اولويت دار اين وزارتخانه در سال جاري است.


وی یادآور شد: در حال حاضر با ارایه و اجرای برنامه های حمایتی از بیماران تالاسمی آنها می توانند بیشتر عمر کنند. از این رو باید این برنامه ها تداوم پیدا کند که اختصاص اعتبار بیشتر و توجه مسئولان موجب تقویت این برنامه ها و بهتر اجرا شدن آنها می شود.


امامی رضوی بر گسترش مراکز جامع درمان بیماران خاص در کشور تاکید کرد و گفت : وجود و گسترش این مراکز جامع برای کاهش هزینه ها و رفت و آمد بیماران به شهرهای بزرگ از جمله تهران ضروری است.


همچنین رييس هيات مديره انجمن تالاسمي ايران نيز گفت: این گردهمایی به مناسبت روز جهانی تالاسمی با حضور ارزشمند شما عزيزان ، متخصصان، پژوهشگران و مسئولان كشوری برگزار می شود.


دكتر مجيد آراسته، بررسی مشكلات بیماران تالاسمی و ارائه آخرین یافته های علمی این بیماری را از جمله اهداف اصلی این گردهمایی اعلام و اضافه كرد: اكنون 20 هزار نفر در كشور به بیماری تالاسمی مبتلا هستند.


وي افزود:استانهاي شمال و جنوب بيشترين ميزان مبتلايان را دارد و مازندران نيز با بيش از 2500 بيمار تالاسمي بيشترين فراواني را دارد.

شايان ذكر است اين گردهمايي تا 19 اردیبهشت ادامه دارد و در اين برنامه 200 نفر از انجمن هاي تالاسمي كشور حضور دارند.

 

نظرات (0)