-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
داروي ايراني فاکتور 7 وارد بازار مي شود. PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۴

واحد مرکزی خبر/پس از 6 ماه آزمایشات بالینی داروی فاکتور 7 ، این دارو از امروز در دسترس بیماران هموفیلی قرار می گیرد.

داروی نو ترکیب فاکتور 7 که مراحل تولید آزمایشی را پشت سر گذاشته است پس از ماهها انجام مراحل کنترل کیفی از طرف شرکت سازنده و بازرسان وزارت بهداشت امروز وارد بازار می شود.
شرکت دارو سازی آریوژن بهمن ماه پارسال با حضور رئیس جمهور افتتاح شد و تولید داروی فاکتور هفت را در دستور کار قرار داد که امروز پس از گذشت 6 ماه و انجام آزمایشات بالینی و دریافت تاییدیه وزارت بهداشت وارد بازار می شود.
دکتر وزیری مدیر عامل شرکت آریوژن زیست دارو گفت : این شرکت دومین تولید کننده فاکتور 7 در جهان است و داروی تولید شده در ایران از نظرکیفیت کاملا مشابه نمونه خارجی است و با وجود تحریم ها در دسترس بودن آن برای بیماران از اهمیت بالائی برخوردار است .
وی گفت: تولید این دارو در داخل 40 % ارزانتر از نمونه خارجی آن است که به طور کاملا یارانه ای توسط مراکز درمانی در دسترس بیماران نیازمند قرار می گیرد .
وزیری گفت: در حال حاضر میزان تولید این دارو در ماه 3 هزارو 400 ویال ( 4000 میلی گرم ) است که به طور انحصاری توسط شرکت پخش فردوس وارد بازار می شود .
خوئینی معاون توسعه تجاری شرکت اریوژن در باره میزان تولیدات این دارو گفت: در حال حاضر می توانیم نیاز داخلی را برطرف کنیم و برای صادرات این دارو به کشورهای اروپائی و آسیایی در حال مذاکره هستیم که انشاالله از سال آینده صادرات آن را شروع می کنیم.

 

نظرات (0)