-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
حذف شرط سني و تاهل براي تالاسمي های متقاضي مسكن مهر+ابطال دفترچه هاي بيماران تالاسمي از سوي تامين اجتماعي! PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۳۷

رييس انجمن تالاسمي ايران با اشاره به مسكن بيماران تالاسمي عنوان كرد: شرط سني و تاهل براي بيماران تالاسمي كه قصد استفاده از مسكن مهر را دارند، برداشته شده است و آورده اوليه آنان به 250 هزار تومان كاهش يافته است.

 

به گزارش خبرنگار سلامت ايسنا، دكتر مجيد آراسته در مراسم روز جهاني تالاسمي اظهار كرد: در سال گذشته با كمبودهايي در زمينه بيماران تالاسمي مواجه بوديم؛ البته در حال حاضر اين مشكل تا حدي برطرف شده است ولي هنوز به نقطه ايده‌آل نرسيده‌ايم البته اميدواريم با همكاري وزارت بهداشت و شركت‌هاي دارويي مشكل دارويي بيماران تالاسمي برطرف شود.

 

وي در ادامه گفت: لازم است، زمينه استفاده از داروهاي خوراكي براي بيماران تالاسمي هر چه بيشتر فراهم شود، البته لازم است مبتلايان به اين بيماري آهن پاييني داشته باشند؛ از سوي ديگر بايد قيمت داروهاي خوراكي كاهش يابد تا بيماران تالاسمي بتوانند در صورت تمايل از داروهاي خارجي خوراكي نيز استفاده كنند.

آراسته در بخش ديگري از صحبتهاي خود اظهار كرد: كمبود و نبود دارو باعث آسيب‌رسيدن به برخي از مبتلايان به تالاسمي شده به گونه‌اي كه آنان به بيماري‌هاي ديگري مبتلا شده‌اند. در اين جهت لازم است بيماران تالاسمي به درمان قلب خود بسيار توجه كنند. بيماراني كه آهن آنان بالا است بايد ام آي آر قلب انجام دهند و انجام اين كار براي همه بيماران تالاسمي 15 سال به بالا دو بار در طول سال الزامي است. علاوه بر آن تالاسمي‌هايي كه مشكل قلبي دارند بايد هر سال يك بار ام آي آر قلب انجام دهند.

رييس انجمن تالاسمي ايران افزود: انجمن بيماران تالاسمي مي‌تواند هماهنگي‌هاي لازم را براي بيماران شهرستاني جهت انجام ام‌آي‌آر قلب صورت دهد، از سوي ديگر اين بيماران لازم است، اگر كمبود دارويي دارند اين مساله را به انجمن بيماران تالاسمي منعكس كنند.

آراسته با اشاره به اختلالات كلسيم بيماران تالاسمي گفت: اختلالات كلسيم موجب پوكي استخوان بيماران تالاسمي مي‌شود و اگر اين بيماران داروهاي خود را به درستي مصرف نكنند و پيگير درمان خود نباشند به طور حتم با مشكلات بيشتري مواجه مي‌شوند.

وي با اشاره به وضعيت اشتغال بيماران تالاسمي نيز اظهار كرد: متاسفانه بيماران تالاسمي با مشكلاتي در زمينه اشتغال مواجه هستند، آنان بايد از مهارت رشته‌اي كه در آن تحصيل كردند برخوردار باشند تا بتوانند وارد بازار كار شوند.

رييس انجمن تالاسمي ايران افزود: توافقاتي با وزارت راه انجام شده است تا اگر بيماران تالاسمي بتوانند مهارت خود را نشان دهند وام‌هاي بدون بهره براي فرصت‌هاي شغلي در اختيار آنان قرار گيرد. اگر اين بيماران بتوانند براي گروهي ديگر از تالاسمي‌ها فرصت‌هاي شغلي مهيا كنند مي‌توانند از تسهيلات ديگري برخوردار شوند.

وي با اشاره به عملكرد صندوق‌هاي بيمه گفت: دفترچه بيماران تالاسمي به ويژه مبتلايان به تالاسمي بينابيني در برخي استان‌ها جمع‌آوري شده است، البته قرار بود كه اين كار از خردادماه در تهران هم انجام شود، اما با مذاكرات انجام شده جلوي اين كار گرفته شده است تا شوراي عالي بيمه تشكيل شود و در اين زمينه تصميم‌گيري كند.

به گزارش ايسنا، آراسته در پايان اظهار كرد: صندوق تامين اجتماعي براي تنظيم هزينه‌هاي خود دفترچه بيمه بيماران تالاسمي را باطل مي‌كند، اين در حالي است كه اگر دفترچه بيمه باطل شود تجديد آن بسيار مشكل خواهد بود.

 

نظرات (0)