-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
نبود پزشک متخصص و مرتبط، کمبود دارو و امکانات از عمده مشکلات بیماران خاص شهرستان رامسر PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 2
بدخوب 
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۲

 

در نشست بیماران خاص رامسر با فرماندار بررسی شد:

«نبود پزشک متخصص و مرتبط، کمبود دارو و امکانات از عمده مشکلات بیماران خاص شهرستان رامسر»

طی نشستی که به منظور بررسی مشکلات بیماران خاص شهرستان رامسر با حضور فرماندار،اعضای انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر ،معاون درمان شبکه بهداشت و درمان وآموزش پزشکی شهرستان رامسر و همچنین نمایندگان بیماران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد،  مسئولین انجمن و چند تن از بیماران حاضر در جلسه به بیان مشکلات خود پرداختند.

مسئولین انجمن بیماران حاضر اظهار داشتند: نبود پزشک متخصص و مرتبط با بیماران در بخش های درمانی بیمارستان امام سجاد(ع) ،کمبود دارو و امکانات ،کم توجهی مسئولان بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر نسبت به مسائل و مشکلات این بیماران از مهمترین چالش های فرا روی این بیماران است .

اعضای این انجمن بیان داشتند:نیاز بیماران هموفیلی شهرستان رامسر به داروهای فاکتور 8 که 200آمپول ویال 500 در ماه می باشد که از این تعداد تنها بین 15 تا 28 آمپول ویال 500 به شهرستان اختصاص می یابد و از فاکتور 7 نیاز شهرستان 300 عدد امپول ویال 500 می باشد که متاسفانه هیچگونه دارویی به شهرستان اختصاص داده نمی شود که این موضوع بیماران شهرستان رامسر را با مشکلات جسمی وروحی فراوانی روبرو کرده است.

آنها ضمن تاکید بر تهیه این داروها ، داروی دسفرال و هیدوکسی اوره بیماران تالاسمی و داروی اپرکس بیماران دیالیزی را از دیگر کمبودهای دارویی این بیماران بر شمرد.

در این نشست دریافت هزینه درمانی را از دیگر مشکلات سر راه بیماران و خانواده های آنان اعلام شد.

این در حالیست که طبق مصوبۀ دولت و سازمان های بیمه گر کلیۀ خدمات درمانی ارائه شده به بیماران خاص (دارای دفترچۀ خاص بیمۀ خدمات درمانی) در بیمارستان های دولتی رایگان بوده ولی در بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر بابت خدمات ارائه شده به بیماران خاص، وجه نقد دریافت می گردد.

انجمن بیماران خاص و بیماران حاضر بر حل این مسائل و مشکلات و همچنین نیاز به افزایش شیفت کاری در بخش دیالیز و تالاسمی تاکید داشت.

خانم کاکوان رئیس انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر نیز در گفتگویی با خبرنگار ما در رامسر تعداد بیماران خاص در این شهرستان را 105 مورد عنوان کرد .

وی گفت :از این تعداد 11 نفر مبتلا به هموفیلی ، 40 نفر مبتلا به تالاسمی ،21نفر بیماران ام اس و تعداد 34 نفر بیمار دیالیزی هستند که تعداد بیماران در ایام تعطیل سال به 50 تا 60 نفر رقم شناور افزایش می یابد.

 

نظرات (1)