-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
مراسم بزرگداشت 18 اردیبهشت، روز جهانی تالاسمی PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۴۶

 

انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر به مناسبت 18 اردیبهشت (8 می) روز جهانی تالاسمی مراسم بزرگداشتی در محل هتل خلیج رامسر برگزار نمود.

این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان و جمعی از پزشکان، خبرنگاران، اعضای هیئت مدیره و همچنین افراد تحت حمایت این انجمن و خانواده های عزیزشان برگزار گردید، دارای برنامه های متنوعی بود.

این مراسم پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی، توسط مجری برنامه که خود یکی از افراد تالاسمی می باشد آغاز گردید.

ابتدا خانم طیبه غلامزاده عضو هیئت مدیره انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان گرامی، به طرح مشکلات این عزیزان پرداخت و گفت: متاسفانه عده ای افراد سودجو به اسم روابط عمومی انجمن بیماران خاص، در سطح شهر از مردم وجه دریافت می کنند که انتظار داریم نیروی انتظامی با آنها قاطعانه برخورد نماید.

 

وی تصریح کرد که انجمن بیماران خاص رامسر اشخاص را جهت دریافت وجه به درب منازل نمی فرستد و مردم برای کمک می توانند به شماره حساب (102259233001-بانک صادرات شعبه مرکزی) و (0106687299003-بانک ملی شعبه مرکزی ) وجوه خود را پرداخت نمایند.

 

غلامزاده در ادامه ضمن انتقاد از اینکه این عزیزان با مشکلات بیمه مواجه بوده، گفت: این بیماران با کمبود دارو برای درمان خود نیز مواجه هستند که نیازمند نگاه جدی مسئولین در این زمینه هستیم.

در این مراسم دکتر سبحان بهرامی از اعضای هیئت موسس انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر گفت: بر طبق آمار گزارش شده در سال 1388 حدود سیصد هزار نفر در کشور مبتلا به بیماری تالاسمی هستند که از این تعداد 2300 مورد در استان مازندران و چیزی حدود 35 نفر در شهرستان رامسر گزارش شده است.

وی گفت: بر اساس پیشگیریهای به عمل آمده در هنگام ازدواج 12300 نفر مورد مشاوره تالاسمی قرار گرفتند و این مشاوره در شهرستان رامسر باعث شد که از پیوستن 110 بیماری تالاسمی به جمع بیماران جلوگیری به عمل آید.

دکتر بهرامی در پایان گفت:در بحث پیشگیری بیماری تالاسمی در سطح کشور تلاشهای خوبی به عمل آمده و تا حدود زیادی جلوی این بیماری گرفته شد و امروزه بحث در مورد درمان و مسائل جانبی بیماری تالاسمی است.

یکی از بیماران تالاسمی نیز در این جلسه به درد و دل پرداخت و اظهار داشت: امروزه مشکلاتی که در زندگانی افراد تالاسمی وجود دارند، بیشمار است . مشکلاتی همچون اشتغال و کسب درآمد، ازدواج، بیمه، درمان و دارو و بسیاری از این دست...

وی افزود: جامعۀ تالاسمی اکنون جامعه ای جوان و پویا است و توانمندی های بسیاری دارد... اکثریت این جامعه را قشر تحصیل کرده تشکیل می دهد.. قشری که علاوه بر تلاش بسیار و کسب علم و غلبه بر نا امیدی و مشکلات ناشی از این عارضه، هنوز گرفتار مواجهه با فرهنگ های نادرست جامعه است و همچنان چوب این کمبود فرهنگ در جامعه را می خورد که  باید نسبت به این موضوع فرهنگ سازی شود.

از دیگر برنامه های این مراسم اچرای موسیقی سنتی، مسابقه و پذیرایی بود.

در پایان مراسم از افرادی که با این انجمن و اعضای تحت حمایت آن همکاری و مساعدت داشتند تقدیر به عمل آمد و به دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاهها و کسانی که به تازگی ازدواج کرده بودند هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

 

نظرات (0)