-->>   

تاریخ و زمان


چهارشنبه ۲۹ خرداد
۱۳۹۸

15. شوال 1440


19. ژوئن 2019

جملات آموزنده


******************************
گر دست فتاده ای بگیری مردی...(تقدیر و تشکر) PDF چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 
جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۸

به نام پروردگار مهربانی ها و زیبایی ها

بنـی آدم اعـضـای یک پـیـکـرنـد        که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار         دگـر عـضـوها را نمـانـد قـرار

فرهنگ ایرانی به قدمت تاریخ تمدن بشری از غنای بالایی برخوردار است.به همین دلیل نیز فرهنگ ملت ما ترکیبی از اعتقادات، باورها، اسطوره های تاریخی، آیین ها، شیوه ها و الگوهای زندگی متنوعی است.همه با هر سلیقه ای به زندگی مسالمت آمیز تن داده ایم درحالیکه همه می خواهیم خانه ای داشته باشیم که پنجره اش باز باشد و نسیم های دلنشین از هرجا بوزد، اما نمی خواهیم بادی بیاید و طوفانی این خانه را از جا بکند.

و چه خوب است این آرزو را برای دیگران هم داشته باشیم و براستی همانگونه که بزرگان دینمان گفته اند آنچه را برای خود نمی پسندیم برای دیگران نیز نپسندیم...

پس بیاییم در این سال جدید همگی ما چشمهایمان را بشوئیم و جور دیگری دنیا را ببینیم و بیاندیشیم... اندیشۀ نو داشته باشیم و هر روز را روز نو در فکر خویش بپردازیم.

اگر به زندگی کهن ایرانیان نظر کنیم می بینیم که هر دیروزی، خاطره ای  از شادی هاست و هر فردایی را تصویری از امید.

در عصر حاضر که مشغله های مختلفی پیش روی انسانهاست و همگان  به ناچار درگیر زندگی خویش شده اند، غفلت از بسیاری مسائل به چشم می خورد.

امروزه انسانها گاهاً فراموش می کنند که در قبال همنوعان خویش وظیفه ای دارند. همنوعانی که ممکن است به دلیل مشکلات مختلف نیازمند یاری دیگران باشند. و نباید از این نکته غاقل شد که تنها راه ادامه حیات اجتماعی و موفقیت یک جامعه همدلی و همیاری اعضای جامعه است.لازم به ذکر است که منظور از کمک و همیاری صرفاً کمک های نقدی و مادی نیست، بلکه گاهاً نیازهای معنوی بیشتر به چشم می خورد که بسیار حائز اهمیت است.طبعاً هر فردی به هر نحوی و بنا به توانمندی ها و شرایط خویش می تواند به سایر همنوعانش کمک نماید.

البته با تمامی این تفاسیر هنوز هم بسیارند انسان های وارسته ای که با تمامی مشغله های زندگی امروزی، بازهم در فکر یاری رساندن به دیگران هستند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی نمایند و صد البته در نزد پروردگار متعال نیز جایگاه و منزلت والایی دارند.

بعنوان نمونه و به منظور تقدیر و تشکر، نحوۀ عملکرد انسان دوستانه و خداپسندانۀ یکی از این انسان های وارسته را ذکر می نماییم.

جناب آقای دکتر منصور کریمی صدر دندانپزشک شاغل در شهرستان رامسر که در جهت ارائه خدمات دندانپزشکی، همیشۀ ایام یار و یاور افراد تحت پوشش انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر(بالاخص افراد هموفیلی) بوده و می باشند و در جهت همکاری و مساعدت با این عزیزان کوشش بسیاری نموده اند.

هیئت مدیره انجمن ضمن ارج نهادن به خدمات ارزشمند این پزشک وارسته امید آن را دارد که دیگر همکاران شاغل در این حرفه نیز با تأسی از عملکرد ارزشمند و خداپسندانۀ ایشان، با عنایات ویژه و همراهی لازم  پنجره های امید به زندگی را در دل همۀ عزیزان شکوفا سازند.انشاالله...

 

نظرات (1)